exit
search

Досягнення

Найголовніші досягнення Центру політико-правових реформ за 21 рік 

 

 1. Участь у створенні Концепції адміністративної реформи в Україні. У 1998 році вона була затверджена Президентом України.
 2. Розробка Закону про місцеві державні адміністрації. Верховна Рада прийняла його у 1999 році.
 3. Розробка Закону про Кабінет Міністрів України. З 1996 року експерти ЦППР боролися за його прийняття. Вісім разів він ухвалювався Парламентом і ветувався Президентом. Лише у  2008 році цей закон був прийнятий (у 2010 - 2011 роках він був суттєво зіпсований режимом Януковича, але 2014 — в основному повернений до попередньої редакції).
 4. Розробка у 2002 році проекту закону «Про центральні органи виконавчої влади», а згодом - багаторічна адвокація його прийняття (зрештою, у 2011 році цей закон був ухвалений парламентом, проте зі змінами, які погіршили його якість).
 5. Багаторічне (1998-2002 рр.) лобіювання прозорості діяльності Верховної Ради України, зокрема — наповнення сайту www.zakon.gov.ua законопроектами, внесеними у парламент у той час, коли вони на сайті ВР ще не були доступні.
 6. Підготовка проекту закону «Про доступ до судових рішень», який у 2005 році був прийнятий парламентом і на основі якого зараз працює Єдиний державний реєстр судових рішень.
 7. Розробка концепції створення адміністративних судів в Україні та Кодексу адміністративного судочинства, ухваленого Верховною Радою 2005 року.
 8. Розробка Концепції судової реформи та проекту закону «Про судоустрій та статус суддів», який був прийнятий парламентом у 2010 році, однак у видозміненій версії, що в цілому  негативно відобразилося на якості цього закону.
 9. Розробка Закону «Про доступ до публічної інформації», який був підготовлений у 2008 році і прийнятий Верховною Радою у 2011 після широкої кампанії медіа та громадських організацій.
 10. Розробка теорії адміністративних послуг та підготовка проекту Концепції реформування системи адміністративних послуг (ухвалено урядом у 2006 році), сприяння створенню пілотних Центрів надання адміністративних послуг у ряді міст України та активна  участь у підготовці проекту закону «Про адміністративні послуги», який ухвалено у 2012 році. Тренінги для представників органів місцевого самоврядування щодо організації центрів надання адміністративних послуг та тренінги для їх працівників. Забезпечення громадського моніторингу якості надання адміністративних послуг.
 11. Активна участь у підготовці проекту Адміністративно-процедурного кодексу, який з 2008 року чекає свого прийняття. Він уже тричі направлявся у Верховну Раду за рішенням Кабінету Міністрів України, але досі не ухвалений.
 12. Підготовка і обґрунтування реформи інституту адміністративної відповідальності, а також проекту Кодексу про адміністративні проступки (ще чекає свого часу для розгляду Парламентом України).
 13. Участь у розробці концепцій та пакету законопроектів про адміністративно-територіальну реформу і децентралізацію (2008-2009 і 2014 рр.).
 14. Активна участь у розробці нового Кримінального процесуального кодексу України і проектів законів «Про безоплатну правову допомогу», прийнятих у 2012 році.
 15. Підготовка Зеленої та Білої книг української конституційної реформи, які містять відповідно перелік проблем Основного Закону та пропозиції щодо їх вирішення.
 16. Активна участь у вдосконаленні законодавства про свободу мирних зібрань та свободу асоціацій, зокрема, проектів законів про громадські об’єднання (прийнятий у 2012 році) і про свободу мирних зібрань (перебуває на розгляді в парламенті).
 17. Участь у розробці та багаторічне лобіювання законопроекту «Про прокуратуру». Закон був прийнятий 14 жовтня 2014 року.
 18. Боротьба з неконституційним Законом «Про всеукраїнський референдум», ухваленим у 2012 році. Розробка нового законопроекту «Про всеукраїнський референдум», який перебуває на розгляді у ВРУ. Неконституційний Закон скасовано у 2018 році. 
 19. Постійна робота на посилення протидії корупції в Україні. Зокрема, участь у розробці антикорупційного законодавства, здійснення антикорупційної експертизи законопроектів та законів.
 20. Допомога у формуванні Національної поліції; участь в підготовці Закону про Національну поліцію від 2015 року, відборі патрульних поліцейських. Розробка і адвокатування прийняття Закону «Про Державне бюро розслідувань». Ухвалений 12 листопада 2015 року. Участь в імплементації його положень.
 21. У 2016 році Уряд запустив реформу міністерств, покликану запровадити ефективний аналіз політики і стратегічне планування в міністерствах. Ця реформа адвокатувалася ЦППР з 2005 року, зараз Центр активно працює над її подальшою імплементацією.